Aktualności – NRG

Aktualności

Magazynowanie energii panaceum na problemy

Brak możliwości magazynowania nadwyżek energetycznych ujawnił słabości obecnych systemów. Elektrownia została wyłączona, ponieważ generowała zbyt dużo energii, a nikt nie potrzebował tego nadmiaru energii.

Ile tak naprawdę można zyskać, dzierżawiąc teren pod farmę fotowoltaiczną w 2023 roku?

Pod koniec 2021 roku standardem stały się oferty sięgające 12 tysięcy złotych rocznie za hektar w 2022 roku standardem było już 15 tysięcy złotych w 2023 roku widujemy nawet propozycje dochodzące nawet do 20 tysięcy złotych rocznie! za dzierżawę jednego hektara.

Polska fotowoltaika w Top 8 na świecie!

Polski rynek fotowoltaiczny odnotował spektakularny awans w 2022 roku, zdobywając miejsce w czołówce największych rynków fotowoltaicznych na świecie. Raport europejskiego stowarzyszenia branży fotowoltaicznej SolarPower Europe (SPE) potwierdza, że nasz kraj znalazł się na ósmym miejscu, wyprzedzając m.in. Australię czy Holandię. Jednak, choć rozwój fotowoltaiki w Polsce rośnie, to wyzwania na horyzoncie mogą zahamować naszą pozycję w 2023 roku.

Wywiad na temat recyklingu paneli fotowoltaicznych

” Odzyskujemy Nawet 100% materiałów z paneli, które po procesie zmieniają status odpadu na surowiec!” Rozmawiamy z Panem Piotrem Widuchem, założycielem Thornmann, czołowej firmy w recyklingu paneli fotowoltaicznych.

5 Największych Farm Fotowoltaicznych na Świecie !

Przedstawiamy pięć największych farm fotowoltaicznych na świecie. Ten rozwijający się sektor nieustannie rośnie, z każdym kolejnym rokiem lista ta będzie się na pewno powiekszać!

Magazyny energii – kluczowy element zrównoważonego rozwoju OZE

Magazyny energii są kluczowym elementem w zrównoważonym rozwoju odnawialnych źródeł energii. Przez umożliwianie składowania nadmiaru energii i jej późniejsze wykorzystanie, magazyny energii przyczyniają się do maksymalnego wykorzystania potencjału OZE.

Wyzwanie dla energetyki słonecznej

Farmy fotowoltaiczne i problem z mocami przyłączeniowymi: Wyzwanie dla energetyki słonecznej